Poduszka - Termoelastyczna profilowana MEMORYJednym z najistotniejszych czynników zdrowego snu jest odpowiednie podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Aby spełnić ten warunek bardzo ważne jest doskonałe dobranie odpowiedniej poduszki, której zasadniczym zadaniem jest podparcie kręgosłupa na odcinku szyjnym.

Na rynku jest wiele różnych poduszek: pierzowe, puchowe, poliestrowe, silikonowe itp. Jednakże tak naprawdę godnymi polecenia są poduszki lateksowe oraz poduszki termoelastyczne.Poduszki te zaliczają się do grupy poduszek anatomicznych (ergonomicznych). Są to poduszki ortopedyczne gwarantujące najlepsze podparcie dla kręgosłupa na odcinku szyjnym w trakcie snu.
Najnowocześniejsza technologia wykorzystywana przy produkcji poduszek ergonomicznych zapewniają mięśniom szyi i ramion całkowity relaks, w znacznym stopniu poprawia jakość snu, eliminuje chrapanie i likwiduje dolegliwości w obrębie szyi i barków.

Wypełnienie z termoelastycznej pianki sprawia, że pod wpływem ciepła (ciała) poduszka dostosowuje się idealnie do ułożenia głowy. Nacięcia na powierzchni poduszki umożliwiają lepsze odprowadzenie nadmiaru ciepła i wilgoci.

Poduszka na której śpimy powinna być stosunkowo: twarda (dobre podparcie), sprężysta i niska. Warto wiedzieć, iż twarda poduszka podtrzymuje normalny stan przegrody nosowej, a bezproblemowe oddychanie podczas snu jest bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i głębokiego, relaksującego snu.

Właściwości poduszki:
- idealnie reaguje na zmianę temperatury dostosowując się do kształtu ciała
- pomaga usunąć bóle głowy, szyi, kręgosłupa
- zmniejsza problemy związane ze stresem i bezsennością
- odciążająca kręgosłup i stawy biodrowe

Wszystkie powyższe warunki zadowolenia Klienta idealnie spełnia PODUSZKA TERMOELASTYCZNA MEMORY

W komplecie z poduszką znajduje się pokrowiec wyposażony w zamek, umożliwiający zdjęcie go i wypranie w temperaturze do 40 stopni.